Uživatelé známé sociální sítě Twitter budou moct ve svých příspěvcích poprvé opravovat chyby, zavádějící informace nebo nepovedené vtipy. Vývojáři platformy totiž zahájili interní testování editovacího tlačítka. V následujících týdnech ho umožní používat také uživatelům platícím si speciální verzi sociální sítě Twitter Blue. Informoval o tom server BBC a CBS News.
Vývojáři sociální sítě Twitter umožní jejím uživatelům opravovat své chyby. Ve čtvrtek totiž zahájili testování nového editovacího tlačítka. Pomocí něj mohou uživatelé asi 30 minut po zveřejnění příspěvku svá slova několikrát pozměnit. Poté však bude tweet označen za upravený a ostatní si budou moct po kliknutí zobrazit i jeho předchozí verze. Informoval o tom server BBC.
Nová funkce je ale prozatím zpřístupněná pouze pro interní testování uvnitř společnosti. V následujících týdnech však firma plánuje její otevření také pro uživatele platící si speciální verzi známé sociální sítě Twitter Blue. Jednoho dne by mělo být editovací tlačítko přístupné všem, společnost ale zatím žádné přesné datum takového kroku nezveřejnila. Platforma Twitter Blue je v současnosti dostupná v Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a ve Spojených státech amerických.
if you see an edited Tweet it’s because we’re testing the edit button
— Twitter (@Twitter) September 1, 2022
this is happening and you’ll be okay
„Pokud uvidíte upravený tweet, je to proto, že jsme zahájili testování editovacího tlačítka. Opravdu se to děje, zvládnete to,“ napsala si společnost Twitter na vlastní účet. S mírným vtipem tím poukazuje na to, že uživatelé platformy o tlačítko žádali v podstatě od jejího založení. Firma si však až do teď stála za svým a propagovala myšlenku toho, že by naše chyby a přešlapy měly být pro všechny viditelné. Upravené tweety pak mohou v současnosti vidět všichni uživatelé, i když nejsou součástí testovací skupiny.
Kromě editovacího tlačítka zveřejnila společnost Twitter také novou funkci Circles
Editovací tlačítko společnost Twitter dlouhodobě odmítala například také proto, že se obávala hromadného šíření první verze tweetu. Pokud by si například někdo nevšiml úprav a sdílel starou verzi příspěvku, mohl by i nechtěně šířit nepravdivé nebo zavádějící informace. Na druhou stranu se však v současnosti platforma snaží přilákat nové uživatele. Otevřít dveře by tak mohla i těm, kteří chtějí svá slova volit o něco pečlivěji. Informoval o tom server The New York Times.
„Tweetování bude přístupnější a méně stresující,“ okomentovala dále firma novou funkci. Tento týden rovněž společnost Twitter zveřejnila další novou funkci zvanou Circles, neboli Kruhy. Ta dovoluje uživatelům zveřejňovat své tweety pouze malé skupině svých sledovatelů, tedy asi 150 lidem. Přidání editovacího tlačítka je také největší změna známé sociální sítě od roku 2017. Tehdy platforma zvýšila maximální počet znaků povolených v jednom tweetu ze 140 na 280.