Nejstarší banka ve Spojených státech, BNY Mellon, obdržela od regulačních orgánů povolení nabízet kryptoměny svým vybraným zákazníkům, kteří mají zájem o Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Napsal o tom server Finbold, který se odvolává na Wall Street Journal.
Díky povolení vydanému newyorským regulátorem se BNY Mellon stane první mainstreamovou bankou, která bude nabízet kryptoměny vedle tradičních produktů na stejné platformě. Informoval o tom 11. října deník Wall Street Journal a následně server Finbold.
Zpráva neušla ani Changpeng Zhao (známého jako CZ), generálnímu řediteli krypto směnárny Binance.
America’s Oldest Bank, BNY Mellon, Holds Crypto Now https://t.co/4z95GVRHaV
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) October 11, 2022
Podle požadavků licence bude banka uchovávat klíče potřebné k přístupu ke kryptoměnám zákazníků a jejich převodu vedle nabídky účetních služeb. Vedení účetnictví o kryptoměnách se bude týkat správců fondů pro jejich portfolia, včetně akcií, dluhopisů, komodit a dalších aktiv.
Plán společnosti BNY Mellon byl představen na začátku roku 2021. Instituce měla v úmyslu uschovávat a převádět kryptoměny pro investiční podniky a nabízet služby správy. Ty byly integrovány do jejích účetních služeb.
Sledování kryptoměn
Je pozoruhodné, že v zájmu dodržení regulačních požadavků banka uzavřela smlouvu s blockchainovou společností Chainalysis. Ta bude analyzova a sledova pohyb kryptoměn, s nimiž banka obchoduje.
Očekává se, že služby budou spuštěny ještě tento týden. Přičemž po splnění regulačních požadavků plánuje BNY Mellon jejich rozšíření na další zákazníky.
„BNY Mellon, která se dotýká více než 20 % světových investovatelných aktiv, má rozsah, který jí umožňuje přetvářet finanční trhy prostřednictvím technologie blockchain a digitálních aktiv. Jsme nadšeni, že můžeme přispět k rozvoji finančního odvětví a zahájit další kapitolu naší cesty za inovacemi,“ uvedl Robin Vince, generální ředitel společnosti BNY Mellon.
Společnost BNY Mellon dále doplnila interní průzkum, který naznačuje, že existuje institucionální poptávka po škálovatelné finanční infrastruktuře, která může podporovat jak tradiční, tak digitální aktiva.
Tento krok banky je monumentální vzhledem k tomu, že většina věřitelů se drží stranou od přijetí kryptoměn. Hlavní obavou je zůstává regulace. Zároveň je volatilita kryptoměnového trhu považována za významnou překážku pro přilákání tradičních bank.
Rozhodnutí banky však částečně potvrzuje, že krypto prostor je legitimním odvětvím, které může být pro tradiční hráče zdrojem nových zákazníků.