V sobotu podle dat agentury Reuters překročil celkový počet případů nákazy koronavirem hranici 75 milionů. Několik zemí již zahájilo proces hromadného očkování.
Británie se tento měsíc stala první západní zemí, která začala očkovat vakcínou vyvinutou společností Pfizer a jejím německým partnerem BioNtech. Následovaly Spojené státy, které zároveň schválily i vakcínu od společnosti Moderna.
V uplynulém měsíci bylo zaznamenáno 18,65 milionu nových případů. Jedná se o nejvyšší počet zaznamenaný za 30denní období od začátku pandemie.
Evropa zůstává regionem s největším počtem případů s 21,6 milionu. Severní Amerika jich eviduje téměř 18 milionů, Latinská Amerika 14,5 milionu a Asie 13 milionů.
V Evropě bylo za pouhých pět dní zaznamenáno milion nových případů, přičemž Rusko a Francie hlásily od začátku pandemie více než 2 miliony případů. Spojené království i Itálie mají přibližně 1,9 milionu případů.
Spojené státy se staly první zemí na světě, která do pondělí zaznamenala více než 300 000 obětí covidu-19. Podle dat agentury Reuters hlásí USA za posledních sedm dní přes 2 500 úmrtí denně.
Nemocnice napříč Spojenými státy již začaly s očkováním populace vakcínou od společností Pfizer/BioNtech.
USA zůstávají zemí s největším počtem případů s více než 17 miliony. Následuje Indie a Brazílie. S pouhými 4 procenty světové populace mají Spojené státy přibližně 23 procent všech případů na světě. Tuto statistiku nicméně ovlivňuje přístup jednotlivých států k testování populace.
Brazílie ve středu zaregistrovala jednodenní rekord ve výši 70 000 nových případů. S téměř 180 000 potvrzenými úmrtími má jihoamerický národ druhý nejvyšší počet obětí onemocnění na světě.
V sobotu vzrostl počet případů v Indii na 10 milionů. Země se připravila na dodání 600 milionů dávek vakcíny na covid-19 nejzranitelnějším lidem v příštích šesti až osmi měsících.