menu

9 C
Czech
Sobota 29. března 2025

Ferrari kvůli clům zvyšuje ceny svých vozů v USA až o deset procent

Italský výrobce luxusních sportovních aut Ferrari oznámil, že od dubna výrazně zdraží vybrané modely prodávané na americkém trhu. Reaguje tím na nové dvacetipětiprocentní clo na dovoz automobilů, které nedávno zavedl americký prezident Donald Trump.

Putin nastínil svou představu příměří, pro Ukrajinu je nerealistická

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu k námořníkům z jaderné ponorky Archangelsk v Murmansku zopakoval, že ukrajinská vláda není legitimní a mír podmínil konáním „demokratických“ voleb. Navrhnul zřízení přechodné správy Ukrajiny pod záštitou Organizace spojených národů (OSN), která by umožnila jejich uspořádání a vyjednání mírové dohody mezi Kyjevem a Moskvou.

ANALÝZA: Rusku se třetí světová válka nevyplatí, na Západě úspěšně vyvolalo paniku

Válka na Ukrajině téměř po třech letech trvání opakovaně došla do stádia sice nebezpečné eskalace, kterou by nebylo moudré podcenit, ale i do situaci neodpovídající a přehnané paniky ze třetí světové války. Většina západních expertů a diplomatů se shoduje, že Rusku se takto rozsáhlý konflikt nevyplatí a nemůže si ho dovolit. Snaží se zastrašit Západ a vyvolat v západních obyvatelích nejistotu. V tomto ohledu Rusko zvítězilo. Vojensky ani ekonomicky však nemá ani na dobytí celé Ukrajiny.

Tisící den války si budeme pamatovat jako další eskalaci brutálního konfliktu, největšího v Evropě od druhé světové války. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal novou jadernou doktrínu, jež v západním světě vzbudila paniku z třetí světové války.

Nyní může Moskva odpálit na Ukrajinu jaderný arzenál. Ta sice útočí na ruském území konvenčními balistickými raketami krátkého doletu ATACMS, britsko-francouzskými Stowm Shadow a jejich francouzskou obdobou SCALP, podporují ji ale jaderné mocnosti.

Putin může kromě Ukrajiny nařídit i odpálení jaderné hlavice na tyto podporovatele, protože se podle nové ruské doktríny defacto přímo podílí na válce a útocích na Rusko. Situace se mezitím zhoršila i na Ukrajině – konkrétně na východní frontě.

Zatímco Putin a jeho propagandisté zahltili Západ výhružkami z jaderného konfliktu, ruské síly i přes obrovské ztráty tlačí na vyčerpané a prořídlé řady obránců v Doněcké oblasti, kde se jejich postup znepokojivě zrychluje.

Okupační síly postupují nejrychleji od začátku invaze v roce 2022, shodují se podle agentury Reuters váleční blogeři a analytici. Za poslední týden dobyly 235 kilometrů čtverečních ukrajinského území a za listopad 600 kilometrů čtverečních.

Západ ovládla panika

Ruský postup znepokojil administrativu amerického prezidenta Joe Bidena, jenž z toho důvodu povolil Ukrajině používat rakety ATACMS k úderům v ruském vnitrozemí. Ukrajině to rozvázalo ruce i se střelami Storm Shadows a SCALP. To byl důvod eskalace posledních dní.

Biden navíc schválil rekordní balík vojenské pomoci pro Ukrajinu ve výši 725 milionů dolarů (17,4 miliardy korun). Dodávka bude obsahovat například již slíbené kontroverzní protipěchotní miny, protitankové systémy a střely Stinger.

Eskalace na Ukrajině, která kromě nové jaderné doktríny zahrnovala i první použití balistické mezikontinentální střely proti civilní infrastruktuře, vyvolala paniku a silná prohlášení západních představitelů i zástupců tajných služeb.

Velvyslanec Ukrajiny ve Velké Británii a bývalý velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj podle serveru Ukrajinská pravda prohlásil, že jsme ve třetí světové válce. Odkazoval tím na severokorejské vojáky v Rusku a další indikátory.

Německo se podle serveru The Diplomat v reakci na rostoucí napětí mezi Západem a Ruskem připravuje na třetí světovou válku. Berlín je připraven v případě napadení Německa mobilizovat až 800 tisíc vojáků Severoatlantické aliance (NATO).

Šéf německé zahraniční zpravodajské služby Bruno Kahl podle serveru VOA News varoval, že Rusko se snaží sabotážemi vyprovokovat NATO k aktivaci článku 5 smlouvy o vzájemné obraně a otestovat tak jeho reakci a soudržnost.

Kahl se obává, že pokud ruské sabotáže nepovedou k aktivaci článku 5, tak Rusko zaútočí na některého z členů NATO přímo. Jednalo by se podle něj o izolovaný, nikoli rozsáhlý konflikt. Jde o spekulace, nikoli potvrzené informace.

Severské země začaly svým obyvatelům rozdávat instrukce o tom, jak se připravit na válku. Švédsko a Norsko pro své obyvatele připravily papírové brožury, Finsko informace zveřejnilo online.

Většina západních expertů a diplomatů se shoduje, že třetí světová válka nám bezprostředně nehrozí, což potvrdil i Pentagon, který nepozoruje žádné přípravy na jaderný úder ze strany Ruska. Změnu v doktríně označil za zastrašování, píše web Defense One.

Gabriela Rosa Hernandez z CNAS (Centrum pro novou americkou bezpečnost) uvedla, že Rusko se snaží novou doktrínou posílit věrohodnost svého zastrašování. Západ má přimět k ústupkům a má ukázat ruské odhodlání dosáhnout svých cílů na Ukrajině.

Požár hasí experti

Experti se shodují, že Rusko má v rukou další možnosti eskalace a odvetných opatření za „západní provokace“. Patří sem podpora jiných konfliktů ve světě, což už Rusko udělalo. Například jemenským povstalcům poskytlo data k útokům na obchodní lodě v Rudém moři.

Další možností jsou sabotážní a kybernetické hrozby a za eskalaci se považuje i účast severokorejských sil ve válce. KLDR však neposlala do Ruska svou armádu oficiálně, operují tam vojáci v ruských uniformách bez obrněné techniky. Připomínají spíše žoldáky.

Rusko podobně využívá také muže naverbované z Indie, Nepálu a dalších chudých zemí. Na Ukrajině bojují i dobrovolníci ze Západu. Válka má tedy globální přesah a je střetem Západu a Ruska od začátku svého trvání.

Putinovi se globální konflikt v prvé řadě alespoň prozatím nevyplatí. „Velmi pečlivě omezil válku na hranice Ukrajiny,“ řekl televizi Sky News obranný analytik Tom Rypley. „Proč by válku eskaloval?“ Situace na Ukrajině mu podle něj vyhovuje.

Ruská armáda má nad Ukrajinci převahu, pokud by však Rusko vyprovokovalo NATO k zapojení do konfliktu, samo by najednou stálo proti drtivé převaze technologicky vyspělejší armády. Válku na Ukrajině může Moskva alespoň kontrolovat, tvrdí Rypley.

I nasazení jaderných zbraní konkrétně na Ukrajině je přehnané, stejně jako masivní použití nové balistické střely, kterou Putin vyhrožoval. „Stejně jako hrozba použití taktických nebo bojových jaderných zbraní, tento přehnaný vojenský potenciál je nevhodný pro současný konflikt a Moskva to samozřejmě ví,“ sdělila webu Eurozprávy Dr. Jana Robinson, výkonná ředitelka Prague Security Studies Institute.

V podobném duchu se nesou další názory. Putin si rozsáhlou válku nemůže dovolit a pouze zastrašuje. „Putin se už delší dobu snaží různými způsoby vyděsit Západ, aby nečinil kroky potřebné k obraně Ukrajiny,“ řekl televizi BBC bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder.

Tvrdí, že Putin se snaží zastrašit nejen Ukrajince, ale i Evropany a Američany hrozbou přelití konfliktu do celého západního světa. Varuje, že tyto hrozby nesmíme podceňovat, současně jim ale nesmíme podlehnout a nechat se zastrašit.

Ruské armádě dojde dech

Televize Sky News přišla s vlastní analýzou, v níž napsala, že přestože většina expertů a analytiků vylučuje možnost jaderné eskalace ze strany Ruska, rétorika Kremlu možnost použití jaderného arzenálu nevylučuje.

Snížením prahu pro použití jaderných zbraní v případě útoku ze strany nejaderného státu podporovaného jadernou mocností se však snaží udržet západní lídry v nejistotě. Chce tak omezit nejen vojenskou pomoc Ukrajině, ale i zasít pochybnosti u západních obyvatel.

Ani dlouhodobé obavy z vítězství Ruska na Ukrajině a chuti Putina jít dál na Západ se pravděpodobně nenaplní. Experti se shodují, že Rusko sice má nad Ukrajinou drtivou převahu, ale i jeho armáda čelí řadě závažných výzev.

Rusko má na Ukrajině obrovské ztráty a Putin se snaží vyhnout nepopulární mobilizaci. I proto požádal o pomoc Kim Čong-una. Situace se bude zhoršovat, protože Rusko čelí demografické katastrofě. Žádná země nemá neomezené množství obyvatel.

Rusko má navíc další problém – dochází mu technika, hlavně ta moderní. Čerpá tak ze skladů se zastaralou technikou, tyto zásoby se však také tenčí. Ruská armáda sice postupuje a tento postup se zdá být nekonečný, situace se ale změní.

Americký historik a politolog Alexander J. Motyl tvrdí, že Ukrajina nemá sílu zatlačit ruskou armádu zpět, postup okupantů však dřív nebo později zpomalí nebo zastaví kvůli enormním ztrátám na lidské síle a technice.

Motyl rovněž upozornil, že Rusko nemá vojenské ani ekonomické kapacity na dobytí, obsazení a spravování celé Ukrajiny. Jakmile navíc usedne do Bílého domu Donald Trump, bude tlačit na co nejrychlejší ukončení konfliktu a Rusko ani nedostane příležitost.

Pokud totiž odmítne usednout k jednacímu stolu, Trump může vyzbrojit Ukrajinu natolik, že to fatálně zhorší pozici ruské armády. Institut pro studium války (ISW) však upozorňuje, že bez další vojenské pomoci Ukrajina přijde o klíčové strategické pozice.

Nakonec nezapomínejme ani na jistotu vzájemného zničení fungující jako odstrašující prostředek pro všechny strany. Právě strach z nezvratitelné katastrofy přiměl USA a Rusko jednat při Karibské nebo Kubánské krizi roku 1962, kdy byl svět k jaderné válce nejblíže.

Putin úspěšně vyvolal paniku a strach na Západě nejen u politiků, ale i v případě civilního obyvatelstva. Obavy se odrazily i v Česku ve vyhledávači Seznam.cz. Mezi nejvyhledávanější pojmy patřilo heslo „třetí světová válka“. Anketa serveru Seznam Zprávy prozradila, že války se obává 82,7 procenta Čechů. Putin tak v šíření paniky a strachu uspěl.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

ANALÝZA: Ruský útok na Evropu? Díky Francii si to Putin ještě rozmyslí

Francouzský jaderný arzenál je pilířem francouzské suverenity, národní hrdosti a symbol nezávislosti země na Spojených státech. Prosazování samostatnosti se Paříži vyplatilo, protože americká politika je dnes nejistá a ukázala, jak moc potřebuje Evropa být samostatnou a silnou. Kontinent krčí svou hlavu pod americkým jaderných deštníkem a pokud ho Washington nad našimi hlavami složí, nabízí nám úkryt před ruskou hrozbou právě Francie.

ANALÝZA: Silnější Evropa může Rusko vojensky odstrašit i bez USA

Přestanou USA vojensky podporovat Evropu? Podle událostí z posledních dní nejčernější scénáře nehrozí, ačkoli i to se může změnit ze dne na den. Americký prezident Donald Trump však zasel nejistotu ohledně toho, za koho by se Spojené státy postavily a zda bude Severoatlantická aliance (NATO) nadále fungovat podle článku 5 o kolektivní obraně. Avizoval totiž, že pomůže těm státům, které dávají dostatek peněz na obranu. Evropa však není slabá. Rusko může odstrašit sama, i kdyby nebyla úplně jednotná – avšak za předpokladu zbrojení a řešení nedostatků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trumpova cla uvalená na automobilový průmysl mají jediného vítěze

Americký prezident Donald Trump ve středu uvalil 25procentní cla na dovoz automobilů, což poslalo akcie světových automobilek dolů. Jen jedné z nich akcie vzrostly – Tesle miliardáře a „ministra pro vládní efektivitu“ Elona Muska. Musk může slavit. Trump mu totiž pomohl v boji s konkurencí. Sám ovšem neváhal upozornit, že ho tarify nepřímo zasáhnou taky.

Turecké úřady zatkly právníka uvězněného Erdoganova rivala Imamoglua

Turecké úřady zadržely Mehmeta Pehlivana, právníka uvězněného opozičního lídra a nyní již bývalého starosty Istanbulu Ekrema Imamoglua. Na sociální síti X to dnes napsal sám Imamoglu a vyzval k propuštění svého advokáta. Protesty kvůli obvinění Imamoglua z korupce a podpory terorismu zmítají Tureckem už déle než týden. Imamoglu je rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Ukrajina po nočních ruských útocích hlásí škody v Poltavské nebo Oděské oblasti

Dronové útoky, které v noci na dnešek Rusko podniklo proti Ukrajině, způsobily škody v sedmi regionech napadené země. Informuje o tom ukrajinské letectvo, podle něhož ruská armáda nad ukrajinské území vyslala 163 dronů. Protivzdušná obrana jich 89 sestřelila, dalších 51 strojů, které vzdušné síly označují za atrapy útočných dronů, zmizelo z radarů a nezpůsobilo žádné škody. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho protivzdušná obrana v noci na dnešek zneškodnila 78 ukrajinských dronů.

Putin nastínil svou představu příměří, pro Ukrajinu je nerealistická

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu k námořníkům z jaderné ponorky Archangelsk v Murmansku zopakoval, že ukrajinská vláda není legitimní a mír podmínil konáním „demokratických“ voleb. Navrhnul zřízení přechodné správy Ukrajiny pod záštitou Organizace spojených národů (OSN), která by umožnila jejich uspořádání a vyjednání mírové dohody mezi Kyjevem a Moskvou.

Thajsko a Barmu zasáhlo silné zemětřesení, rozsah škod zatím není jasný

Thajsko a Barmu dnes zasáhlo silné zemětřesení. V Bangkoku se zřítila stavba třicetipatrového mrakodrapu a v troskách podle agentury AFP uvízlo nejméně 40 dělníků. Agentura AFP informovala, že premiérka Petongtán Šinavatrová vyhlásila v metropoli nouzový stav, tuto informaci ovšem následně podle Reuters popřel místopředseda vlády Anutin Čánvirakun. Zároveň ale připustil, že situace v hlavním městě je vážná. Zemětřesení o síle 7,7 stupňů dnes postihlo i sousední Barmu, odkud nejsou k dispozici zprávy o rozsahu škod.

Ferrari kvůli clům zvyšuje ceny svých vozů v USA až o deset procent

Italský výrobce luxusních sportovních aut Ferrari oznámil, že od dubna výrazně zdraží vybrané modely prodávané na americkém trhu. Reaguje tím na nové dvacetipětiprocentní clo na dovoz automobilů, které nedávno zavedl americký prezident Donald Trump.

Král Karel byl krátce hospitalizován. Drobná komplikace v léčbě, hlásí palác

Britský král Karel byl ve čtvrtek krátkodobě hospitalizován kvůli vedlejším účinkům probíhající léčby rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Královna Camilla svého chotě do nemocnice nedoprovázela. Šestasedmdesátiletý panovník se se závažným onemocněním léčí od loňského února, přičemž přes počáteční obavy se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje.
Reklama

DOPORUČUJEME

ANALÝZA: Ruský útok na Evropu? Díky Francii si to Putin ještě rozmyslí

Francouzský jaderný arzenál je pilířem francouzské suverenity, národní hrdosti a symbol nezávislosti země na Spojených státech. Prosazování samostatnosti se Paříži vyplatilo, protože americká politika je dnes nejistá a ukázala, jak moc potřebuje Evropa být samostatnou a silnou. Kontinent krčí svou hlavu pod americkým jaderných deštníkem a pokud ho Washington nad našimi hlavami složí, nabízí nám úkryt před ruskou hrozbou právě Francie.

ANALÝZA: Silnější Evropa může Rusko vojensky odstrašit i bez USA

Přestanou USA vojensky podporovat Evropu? Podle událostí z posledních dní nejčernější scénáře nehrozí, ačkoli i to se může změnit ze dne na den. Americký prezident Donald Trump však zasel nejistotu ohledně toho, za koho by se Spojené státy postavily a zda bude Severoatlantická aliance (NATO) nadále fungovat podle článku 5 o kolektivní obraně. Avizoval totiž, že pomůže těm státům, které dávají dostatek peněz na obranu. Evropa však není slabá. Rusko může odstrašit sama, i kdyby nebyla úplně jednotná – avšak za předpokladu zbrojení a řešení nedostatků.

ANALÝZA: Evropa má ekonomický potenciál Rusko odstrašit i bez USA

Zatímco ukrajinští a ruští vojáci si už třetím rokem vyměňují kulky na bojišti, prezidenti Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump si v pátek vyměnili v Oválné pracovně ostrá slova. Ta pokropila Evropu studenou sprchou, a to již několikátou od 20. ledna, kdy republikán usedl do Bílého domu. I přes zhoršené vztahy mezi Evropou a USA zatím nezůstal starý kontinent sám. A i kdyby ho Spojené státy úplně opustily, Rusko by mohl odstrašit i bez nich. Je hospodářsky silnější a má lepší ekonomické vyhlídky do budoucna i přes přetrvávající problémy.

ANALÝZA: Rozhovory o ukončení války mohou skončit čtyřmi možnými scénáři

Celý svět se zatajeným dechem sleduje začátek mírových rozhovorů mezi Spojenými státy a Ruskem o válce na Ukrajině a budoucnosti Evropy, která však nebyla pozvána k jednacímu stolu (tedy o nás bez nás). Zatímco na bezpečnostní mnichovské konferenci šokovala vyjádření amerických představitelů o Evropě, o týden později prezident Donald Trump dokonal „dílo zkázy“ komentáři na účet ukrajinské hlavy státu Volodymyra Zelenského. Jednání však teprve začínají a prozatím nelze odhadnout, jak pro Ukrajinu skončí. Možné jsou čtyři scénáře konce války.

ANALÝZA: Ruská ekonomika se může letos zhroutit jako domeček z karet

Ruská ekonomika je podle Kremlu ve skvělém stavu. Hrubý domácí produkt (HDP) roste extrémním tempem a překonává ten americký, nezaměstnanost je nízká a inflace je sice vysoká, ale není to nic, co by nešlo zvládnout. Takové signály teď Moskva posílá na Západ. „Porazili jsme vás“. Situace je však podle expertů dramaticky odlišná. Ve skutečnosti může ruská ekonomika zkolabovat. Ne za deset let, ne za pět let nebo za dva roky, ale už letos.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trumpova cla uvalená na automobilový průmysl mají jediného vítěze

Americký prezident Donald Trump ve středu uvalil 25procentní cla na dovoz automobilů, což poslalo akcie světových automobilek dolů. Jen jedné z nich akcie vzrostly – Tesle miliardáře a „ministra pro vládní efektivitu“ Elona Muska. Musk může slavit. Trump mu totiž pomohl v boji s konkurencí. Sám ovšem neváhal upozornit, že ho tarify nepřímo zasáhnou taky.

Turecké úřady zatkly právníka uvězněného Erdoganova rivala Imamoglua

Turecké úřady zadržely Mehmeta Pehlivana, právníka uvězněného opozičního lídra a nyní již bývalého starosty Istanbulu Ekrema Imamoglua. Na sociální síti X to dnes napsal sám Imamoglu a vyzval k propuštění svého advokáta. Protesty kvůli obvinění Imamoglua z korupce a podpory terorismu zmítají Tureckem už déle než týden. Imamoglu je rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Ukrajina po nočních ruských útocích hlásí škody v Poltavské nebo Oděské oblasti

Dronové útoky, které v noci na dnešek Rusko podniklo proti Ukrajině, způsobily škody v sedmi regionech napadené země. Informuje o tom ukrajinské letectvo, podle něhož ruská armáda nad ukrajinské území vyslala 163 dronů. Protivzdušná obrana jich 89 sestřelila, dalších 51 strojů, které vzdušné síly označují za atrapy útočných dronů, zmizelo z radarů a nezpůsobilo žádné škody. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho protivzdušná obrana v noci na dnešek zneškodnila 78 ukrajinských dronů.

Putin nastínil svou představu příměří, pro Ukrajinu je nerealistická

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu k námořníkům z jaderné ponorky Archangelsk v Murmansku zopakoval, že ukrajinská vláda není legitimní a mír podmínil konáním „demokratických“ voleb. Navrhnul zřízení přechodné správy Ukrajiny pod záštitou Organizace spojených národů (OSN), která by umožnila jejich uspořádání a vyjednání mírové dohody mezi Kyjevem a Moskvou.

Thajsko a Barmu zasáhlo silné zemětřesení, rozsah škod zatím není jasný

Thajsko a Barmu dnes zasáhlo silné zemětřesení. V Bangkoku se zřítila stavba třicetipatrového mrakodrapu a v troskách podle agentury AFP uvízlo nejméně 40 dělníků. Agentura AFP informovala, že premiérka Petongtán Šinavatrová vyhlásila v metropoli nouzový stav, tuto informaci ovšem následně podle Reuters popřel místopředseda vlády Anutin Čánvirakun. Zároveň ale připustil, že situace v hlavním městě je vážná. Zemětřesení o síle 7,7 stupňů dnes postihlo i sousední Barmu, odkud nejsou k dispozici zprávy o rozsahu škod.

Ferrari kvůli clům zvyšuje ceny svých vozů v USA až o deset procent

Italský výrobce luxusních sportovních aut Ferrari oznámil, že od dubna výrazně zdraží vybrané modely prodávané na americkém trhu. Reaguje tím na nové dvacetipětiprocentní clo na dovoz automobilů, které nedávno zavedl americký prezident Donald Trump.

Král Karel byl krátce hospitalizován. Drobná komplikace v léčbě, hlásí palác

Britský král Karel byl ve čtvrtek krátkodobě hospitalizován kvůli vedlejším účinkům probíhající léčby rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Královna Camilla svého chotě do nemocnice nedoprovázela. Šestasedmdesátiletý panovník se se závažným onemocněním léčí od loňského února, přičemž přes počáteční obavy se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje.

V Egyptě došlo k havárii turistické ponorky, nepřežilo šest Rusů

Při výletu turistické ponorky u pobřeží egyptské Hurghady zahynulo šest ruských občanů. Plavidlo typu batyskaf, které patřilo k hotelovému komplexu Sindbad, se nevrátilo z běžné prohlídky korálových útesů. Příčina tragédie zatím zůstává nejasná.

Pražská burza znovu překonala rekord, táhly ji akcie ČEZ a Komerční banky

Index PX ve čtvrtek posílil o 0,37 % na 2 145 bodů a opět přepsal své historické maximum. Tahounem růstu byly především akcie energetického ČEZ, Komerční banky a pojišťovny VIG. Burza tak pokračuje ve výrazném růstu, který od začátku roku překvapil i některé investory.

Moskva viní Ukrajince z útoků na energetické cíle; Cherson hlásí výpadky proudu

Ruské ministerstvo obrany dnes obvinilo Ukrajinu, že ve středu a dnes útočila na ruská energetická zařízení, navzdory nedávné dohodě o vzájemném neútočení na takové cíle. Úřady v Chersonu na jihu Ukrajiny naopak tvrdí, že po ruském ostřelování byly částečně přerušeny dodávky proudu ve městě. Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila v noci na dnešek 42 z 86 útočných dronů, které na zemi vyslalo Rusko. To zaútočilo z Voroněžské oblasti také jednou balistickou raketou Iskander-M, kterou se sestřelit nepodařilo, informovalo dnes ráno ukrajinské letectvo na platformě Telegram. Mezi bezpilotními stroji bylo 26 dronů bez nálože, které nedoletěly k cíli a nezpůsobily žádné škody.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás