Jaro je tu a s ním i nová chuť cestovat. Vše kvete, dny se prodlužují a města po celém světě ožívají barvami i energií. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit, přinášíme pár tipů na místa, kde jaro skutečně stojí za to.
Podle serveru Time Out je jednou z top destinací Amsterdam. Mezi březnem a květnem město doslova září díky všudypřítomným tulipánům. „Zahrady Keukenhof jsou nádherné. Ale nejlepší je nasednout na kolo a projet se po městě, kde vás barvy květin překvapí na každém rohu,“ píše Liv Kelly. Pokud je teplo, určitě stojí za to vyzkoušet i plavbu po kanálech.
Keukenhof is open! Until May 11, you can enjoy the most beautiful spring garden in the world. Buy your tickets now at https://t.co/9CGCbG2uwK! pic.twitter.com/J1ek2L9LGn
— Keukenhof (@visitkeukenhof) March 20, 2025
Kdo hledá něco exotičtějšího, měl by zamířit do Marrákeše. Jarní měsíce tam přinášejí příjemné teploty a ideální podmínky pro objevování tržišť, paláců i stylových restaurací pod širým nebem. Na hlavní atrakce je však dobré rezervovat vstupenky s předstihem – zájem je v tomto období obrovský.
Příjemné teploty, rozkvetlá příroda i kulturní akce
Speciální atmosféru nabízí také Lisabon. Od března do června tam vládne ideální klima, jak popisuje Phillip Stemann: „Můžete chodit venku v tričku s krátkým rukávem, aniž by vám bylo horko nebo zima.“ Navíc je ve městě méně turistů než v létě, ceny jsou příznivější a akce jako Festas dos Santos Populares dodávají ulicím neopakovatelnou atmosféru.
Lisabon na jaře ale není jen o festivalech. Stemann doporučuje projít botanickou zahradu v čtvrti Príncipe Real, objevovat street art v Alfamě nebo si udělat výlet do pohádkové Sintry. Počasí však může být proměnlivé, takže je dobré mít připravený plán B.
Z dalších měst, která na jaře stojí za návštěvu, zmiňuje Time Out například Athény, Sevillu nebo New York. Každé z nich v tomto období ukazuje svou nejpřívětivější tvář, která kombinuje příjemné teploty, rozkvetlou přírodu a spousta akcí pod širým nebem.
Ať už se tedy rozhodnete pro kouzelný Amsterdam, živý Marrákeš nebo pohodový Lisabon, jedno je jisté: jaro je skvělou příležitostí vydat se za krásami světa.