Skupina ochránců přírody se snaží v lesích a odlehlých pobřežních ostrovech Tchaj-wanu posírat co nejvíce vzácných druhů rostlin, než v důsledku klimatických změn a zásahu člověka vyhynou.
Pod dohledem Centra pro ochranu rostlin Dr. Cecilia Koo sbírají ochranáři v subtropickém Tchaj-wanu vzácné rostliny. Čelí ale problémům v podobě strmých útesů a silných dešťů.
„Začal jsem sbírat rostliny, když jsem byl ještě ve škole. Nemyslel jsem si, že je to tak důležité. Ale od té doby, co jsem začal pracovat v ochranářském centru, jsem si uvědomil, že mnoho (živých) věcí, které tady byly, už tady nejsou,“ řekl pro agenturu Reuters Hung Hsin-chieh, výzkumný asistent v ochranářském centru.
70% ostrova je pokryto hustým hornatým lesem.
Rostliny přemisťují ochranáři do skleníku v centru. Cílem je zajistit ochranu biodiverzity na Tchaj-wanu. Vzácné druhy, které by mohly vymřít v původním prostředí, tak mohou být jednoho dne znovu reintrodukovány.
Tchaj-wan je známý především svou masovou výrobou technologií. 70% ostrova je ale pokryto hustým hornatým lesem, který je domovem jelenů, ale i ohrožené populace medvěda ušatého taiwanského.
Vláda Tchaj-wanu učinila z ochrany životního prostředí a přechodu na obnovitelné zdroje energie klíčové priority. Co se týče řešení změny klimatu, je na tom ostrov ale stále špatně.