Vévodkyně ze Sussexu se 10. října objevila po boku prince Harryho v podcastu studentů střední školy v Anaheimu v Kalifornii, Teenager Therapy. Diskutovali o dani, kterou si sociální média vybírají na duševním zdraví.
Světový den duševního zdraví připadá na 10. října. Meghan Markle při této příležitosti promluvila o online šikaně, které musela čelit, když se provdala do královské rodiny.
„Ano, je to skvělý způsob propojení, ale také často končí jako místo, kde je spousta neporozumění,“ popsala Meghan online prostředí. „Mohu mluvit i z vlastní zkušenosti, bylo mi řečeno, že v roce 2019 jsem byla na internetu nejčastěji propíranou osobou na světě.“
Během toho roku byla Markle těhotná se synem Archiem a vzpomíná: „8 měsíců z toho, jsem ani nebyla vidět, byla jsem na mateřské dovolené nebo s dítětem. Ale to, co bylo možné vykonstruovat a vychrlit, je téměř nepřekonatelné.“
„Je jedno, jestli vám je 15 nebo 25. Pokud o vás lidé říkají věci, které nejsou pravdivé, co to dělá s vaším duševním a emocionálním zdravím, je extrémně škodlivé,“ prohlásila Meghan.
Prostřednictvím své obhajoby se dvojice snaží zdůraznit, že „všichni víme, jaké to je, když jsou naše city raněny“. „Zranitelnost není slabost, ukázat zranitelnosti, zejména v dnešním světě, je síla,“ řekl vévoda ze Sussexu. „Čím více o tom mluvíme, tím více se to normalizuje. A je to normální.“
Manželé vyzdvihli, jak je důležité udělat si čas na sebe a zaměřit se na to, na čem opravdu záleží. „Co konzumujeme, nás ovlivňuje,“ doplnil Harry. Nejen to, co přijde do žaludku, ale i to, co vidíme, co přijímá naše mysl. Sám se tedy snaží negativitě vědomě vyhýbat.
Harry a Meghan studentům během rozhovoru několikrát poděkovali za jejich projekt, protože možnost s někým promluvit o svých problémech je podle nich klíčovou součástí duševní hygieny.