Guvernér amerického státu Louisiana John Bel Edwards podepsal zákon umožňující tamním bankám uschovávat Bitcoin a další digitální aktiva svých zákazníků. O zprávě informoval server Finbold.
S tím, jak se trh s kryptoměnami rozšiřuje a digitální měny se stávají stále rozšířenějšími, hledají některé státy USA způsoby, jak je začlenit do činnosti svých finančních institucí.
Mezi tyto snahy patří i návrh zákona, který podepsal guvernér státu Louisiana John Bel Edwards a který umožňuje finančním institucím v Louisianě úschovu Bitcoinů (BTC) a dalších digitálních aktiv pro zákazníky, jak 21. června oznámil kryptoanalytik Dennis Porter a 22. června informoval Finbold.
Great work by @Eric_Peterson_ @WrightLouisiana and @Pelicans_tech to get this bill passed. pic.twitter.com/HwdrzAXdFC
— Dennis Porter (@Dennis_Porter_) June 21, 2022
V návrhu zákona „č. 802“, který předložil zástupce státu Louisiana Mark Wright a který podpořilo Pelican Center for Technology and Innovation (Pelikánské centrum pro technologie a inovace) a jeho ředitel Eric Peterson, jenž se o novinku rovněž podělil, se totiž uvádí, že jeho přijetí by mělo:
„Umožnit finančním institucím a svěřenským společnostem, aby sloužily jako správci digitálních aktiv; stanovit parametry a postupy; a stanovit související záležitosti.“
Podle návrhu zákona se službami úschovy rozumí „úschova nebo opatrování virtuální měny nebo jiných aktiv finanční institucí nebo svěřeneckou společností“.
Podpora kryptoměn u politků USA
Mezitím Wright, známý kryptoměnový nadšenec, také navrhl zákon „č. 1010“, který by umožnil vytvoření neregulovaných průmyslových energetických zón ve státě.
Pokud se tento návrh zákona stane zákonem, umožní správnímu orgánu požádat státní pozemkový úřad „o určení pozemku v rámci obce jako energetické zóny“. Podle Petersona by tento krok učinil Louisianu atraktivním místem pro těžaře Bitcoinu.
Za zmínku stojí také to, že mezi americkými politiky nechybí zastánci kryptoměn, včetně senátorky za Wyoming Cynthie Lummisové, která nedávno před Kongresem Spojených států oficiálně předložila návrh zákona o regulaci kryptoměn, který by plně integroval digitální aktiva do amerického finančního systému.
Mezi další politiky s programy souvisejícími s kryptoměnami patří kandidát na senátora Bryan Solstin, který slíbil, že se v případě svého zvolení zaměří na to, aby se Bitcoin stal v zemi zákonným platidlem, čímž by se USA staly jedním z mála států na světě, které tak učiní.
Jediné další země kde je Bitcoin zákonným platidlem jsou Salvador, kde se tak stalo v září minulého roku a Středoafrická republika, kde se tak stalo v dubnu tohoto roku. Prezident Salvadoru Nayib Bukele je známý zastánce Bitcoinu. Nedávno například v Salvadoru přivítal bankéře ze 44 rozvojových zemí aby jim představil výhody Bitcoinu.