Podle analytičky Deutsche Bank Research Marion Laboure bude cena Bitcoinu kvůli jeho omezené nabídce růst. Zároveň uvedla, že je velký rozdíl mezi Bitcoinem a ostatními kryptoměnami, které jsou podle ní rizikovější. Řekla to v rozhovoru pro CNBC, o kterém informoval server Finbold.
Hodnota Bitcoinu, nejpoužívanější kryptoměny s největší tržní kapitalizací, je v podmínkách medvědího trhu nadále předmětem dizkusí mezi finančními institucemi. Americký bankovní gigant JPMorgan si myslí, že je 28 % pod cenou.
V rozhovoru pro CNBC 27. května se senior analytička Deutsche Bank Research a autorka knihy „Democratizing Finance“ (Demokratizace financí) Marion Laboure podělila o svůj pohled na kryptoměny a cenové chování v kontextu poptávky převyšující nabídku. O rozhovoru informoval server Finbold.
Rozhovor v CNBC:
Ne všechny kryptoměny jsou stejné
Pokud jde o téma regulace v kryptoměn po nedávném kolapsu ekosystému Terra (LUNA), Laboure uvedla, že na trhu je zapotřebí více regulace. V této věci zdůraznila, že je rozdíl mezi Bitcoinem a ostatními kryptoměnami, obzvláště těmi novějšími na trhu.
„Myslím, že rozhodně potřebujeme regulace, jak jste zmínila, finanční gramotnost je i ve vyspělých ekonomikách dost nízká, potřebujeme více údajů, je zde zřejmý nedostatek údajů o kryptoměnách.“
Dodala:
„Myslím, že to, co se nedávno stalo, je asi jako dobrá připomínka, že ne všechny kryptoměny jsou stejné. Některé jsou velmi nové a velmi rizikové, takže bychom neměli srovnávat Bitcoin, který je nejstarší a největší z hlediska tržní kapitalizace, s novějšími kryptoměnami.“
Kromě toho Laboure upozornila, že trh v posledních měsících a letech zažívá značnou volatilitu. Zdůraznila, že tato volatilita v dohledné době nezmizí.
Více než 90 % nabídky Bitcoinu je již v oběhu
Na optimističtější notu uvedla, že kvůli omezené nabídce Bitcoinu bude jeho cena v budoucnu pravděpodobně růst. Dále řekla, že pokud by byl trh s kryptoměnami regulován, mohlo by to pomoct širšímu využití kryptoměn. Širší využití by vedlo ke zvýšení likvidity. A toto zvýšení likvidity by poté trh mohlo snížit volatilitu trhu.
Analytička uvedla:
„V případě Bitcoinu máme omezenou nabídku, více než 90 % Bitcoinu je již v oběhu, a když máte omezenou nabídku a rostoucí poptávku, ceny mají tendenci růst, jak jsme viděli v loňském roce. Dalším faktorem, na který se můžeme podívat, je regulace. Regulace se tedy blíží, takže se možná dočkáme širšího přijetí kryptoměn s výhledem do budoucna.“