Podivný jev se vyskytl v ulicích čínského Pekingu. Z nebe tu začali místo dešťových kapek padat červi. Hustě pokryta jimi byla auta, ulice, lidé museli chodit s deštníky. Úřadům se zatím nepodařilo odhalit původ havěti. Informoval o tom New York Post a další média.
Peking zasáhla smršť červů. Na sociálních sítích se začala množit videa ulic čínského města, které jsou zaplaveny červy. Místy se nahromadili v opravdu velkých vrstvách, byli v ulicích, na chodníku, na kapotách aut… Havěť sem měla náhle napadat stejným způsobem jako déšť či sníh. Jen těžko se hledá odpověď na otázku, jak k takovému anomálnímu jevu vůbec mohlo dojít.
China pummeled by ‘rain of worms’ as residents asked to carry umbrellas https://t.co/VFtNgQuDUE pic.twitter.com/wYoEjDD7al
— New York Post (@nypost) March 13, 2023
Děti zastihla smršť červů na hodině tělocviku
„Najednou jsme uslyšeli divný dunivý zvuk na zem dopadajících drobných věcí. Na zemi bylo asi 20 červů,“ popsal dvacetišetiletý učitel tělesné výchovy, David Crichton, který v té době byl na hřišti s chlapci z druhého ročníku. Podíval se prý k obloze a uviděl desítky červů padajících dolů. „Pak už jen padali další a další. Děti se smály, ale některé si zakrývaly hlavy a jiné se běžely schovat. Prostě se rozprchly.“ Červi během chvíle pokryli 900 m dlouhé hřiště. Jak Crichton, tak i další učitelé Galashiels Academy z toho byli prý velmi překvapeni a zmateni.
Živočichové nebo jen jehnědy?
Z toho, že z nebe „prší červi“, byli vyplašení i ostatní obyvatelé. Jak píše New York Post, podle serveru El Heraldo město vydalo doporučení vycházet ven s deštníky, což se také dodržovalo. Ve zpravodajských klipech byli lidé zachyceni, jak své každodenní záležitosti vykonávají s deštníky, aby je nezasáhli padající červy. Šlo o poměrně velké tvory, se kterými by asi nebyl příjemný kontakt nikomu. Oficiální vysvětlení ze zpravodajských médií však nepřišlo, a tak se na internetu začaly šířit teorie, jak k takovému přírodnímu úkazu mohlo dojít.
Někteří byli toho názoru, že to mohou být ve skutečnosti jehnědy z topolů, které jsou v této oblasti velmi rozšířené. Když plné semen spadají na zem, jsou často zaměňovány s housenkami. Vědecký časopis Mother Nature Network však přišel s vysvětlením, že k takovéto záplavě červů může docházet po bouři. Podle vědců hmyz mohl s sebou přinést silný vítr, který lidé také zaznamenali.