USD Coin, druhý největší stablecoin podle tržní kapitalizace po Tetheru (USDT), pokračuje v expanzi napříč různými blockchain sítěmi a nyní byl spuštěn na Polkadotu. Informovaly o tom servery Cointelegraph a The Block.
Emitent USDC Circle oficiálně spustil USD Coin v síti Polkadot, což firma oznámila 19. září. Podle webových stránek společnosti Circle je Polkadot USDC okamžitě k dispozici vývojářům a uživatelům, protože stablecoin lze nyní převádět na parachainy v Polkadotu prostřednictvím protokolu XCM pomocí Circle Account a Circle API. Napsal o tom Cointelegraph.
Podle oznámení je Polkadot USDC nativně vydáván na Polkadot Asset Hub. Tedy společném parachainu, který je určen pro vydávání, správu a převod digitálních aktiv v celém ekosystému Polkadot.
1/ 🚨 The wait is over!
— Polkadot (@Polkadot) September 19, 2023
Today, @circle has enabled #USDC, the second largest stablecoin by market cap, on Polkadot!
Now, every parachain in Polkadot’s ecosystem can access USDC natively without the need of a bridge.
Learn more in the 🧵 below 👇 pic.twitter.com/9MHqb3aRD5
Společnost Circle zdůraznila, že rozhraní Circle Account a Circle API podporují pouze Polkadot USDC nativně vydávané na Polkadot Asset Hub. To znamená, že uživatelé musí před použitím XCM převést USDC ze svého účtu Circle na externí adresu peněženky Polkadot Asset Hub.
Podpora blockchainů u USDC
Podpora Polkadotu na USDC je dalším přírůstkem do stablecoinu vázaného na americký dolar. Jak uvádí The Block, USDC nyní podporuje celkem 14 různých blockchainových sítí, včetně Etherea, Tronu, Stellaru, Solany, Arbitrum, Optimism a dalších.
Podobně jako u jiných blockchainových integrací je cílem nejnovější integrace s Polkadotem udržet Circle jako hlavní interoperabilní kryptoměnu a také podporovat nízkonákladové platby. Přidání Polkadotu obsahuje funkce obchodování, půjčování a úvěrování na stakování, jako jsou Centrifuge, HydraDX a Moonbeam.
Polkadot, spuštěný v roce 2020, je síť několika nezávislých blockchainů, označovaných také jako parachainy. Tyto blockchainy fungují paralelně jeden vedle druhého, což umožňuje rychlejší transakce a zároveň těží z celkové bezpečnosti a decentralizace Polkadotu.
Počet blockchainů podporovaných USDC je nyní vyšší než počet sítí podporovaných konkurenčním stablecoinem USDT. Ten v době psaní článku podporoval celkem 11 sítí. V srpnu 2023 přestal emitent USDT Tether vydávat stablecoin na třech blockchainech, včetně Bitcoin Omni Layer, Bitcoin Cash a Kusama. Firma to zdůvodnila nedostatkem zájmu ze strany uživatelů.