Podnikatel Elon Musk se po koupi největšího podílu společnosti Twitteru nestane členem jejího představenstva. Oznámil to šéf Twitteru Parag Agrawal. Podle něj se měl k představenstvu Musk oficiálně přidat v sobotu, stejný den ráno však oznámil změnu názoru. Důvody šéfa automobilky Tesla zatím známé nejsou. Informoval o tom server BBC a CNN.
Představenstvo společnosti Twitter zůstane beze změn. Šéf známé sociální sítě Parag Agrawal totiž v pondělí oznámil, že se k němu podnikatel Elon Musk rozhodl nepřidat. Jeho oficiálním členem se měl stát v sobotu, stejný den ráno však změnil názor a svého členství se vzdal.
Minulý týden totiž média zveřejnila zprávy o tom, že Musk koupil podíl společnosti Twitter v hodnotě 9,2 procent. Stal se proto dosud největším akcionářem této sociální sítě. V době oznámení jeho nákupu pak analytici Muskův podíl odhadli na 2,89 miliardy dolarů. Informoval o tom server BBC.
Změnu Muskových plánů pak sdílel na svém účtu právě šéf Twitteru Parag Agrawal.„Vždycky jsme si vážili přínosu našich akcionářů, ať už jsou součástí představenstva, nebo ne. V tom budeme pokračovat,“ okomentoval vzniklou situaci ve svém prohlášení.
Jednou z podmínek přijetí Muska do představenstva Twitteru pak bylo, že nesmí v budoucnu získat podíl společnosti větší než 14,9 procent.
Zda svůj názor Musk změnil z tohoto důvodu však není jasné. Akcií přitom v současnosti drží téměř čtyřikrát více než spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey.
„Nedovoluje dostatečnou svobodu slova,“ kritizoval Twitter Elon Musk
Minulý týden přitom na svém twitterovém účtu sdílel Musk nadšení pro nadcházející spolupráci s představenstvem společnosti.
„Těším se, až budu spolupracovat s Paragem a dalšími členy představenstva, abychom v nadcházejících měsících společně dosáhli zásadního zlepšení Twitteru,“ oznámil.
Vůči sociální síti je přitom dlouhodobě kritický. V minulosti například naznačil, že její vedení nedovoluje dostatečnou svobodu slova. Opakovaně se také svých sledovatelů ptal na otázky spojené s organizací Twitteru.
Podle serveru CNN se zajímal třeba o to, zda si přejí takzvaný „edit button“, tedy tlačítko na úpravu publikovaného příspěvku.
Musk také navrhnul možné změny prémiové verze Twitteru zvané Twitter Blue. Podle něj by měli její uživatelé platit menší poplatek a neměly by se jim zobrazovat reklamy.
Usiloval také o to, aby své členství mohli platit v kryptoměně zvané dogecoin. V některých případech však není jasné, zda své nabídky myslí Musk vážně. Je totiž rovněž známý svou láskou k humoru a vtipným obrázkům, takzvaným memes.
Před několika dny například sdílel příspěvek, ve kterém se ptal, zda má být ředitelství Twitteru přestavěno na přístřeší pro bezdomovce. Podle něj by ho tak navštěvovalo více lidí.