Milán 15. listopadu 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Dne 23. října 2024 se v italském Miláně konalo první osobní setkání pracovní skupiny pro architekturu internetu věcí (IoT) k normě IEEE P2413.2, standardu pro referenční architekturu k distribuci elektrické energie IoT (PDIoT). Během tohoto setkání diskutovali zástupci čínské státní sítě State Grid of China a několika evropských energetických společností o osnově normy IEEE P2413.2, referenční architektuře IDS a funkčních požadavcích typu cloud-edge-device-pipe, sdíleli nejnovější výsledky výzkumu a předložili klíčové návrhy.
Na zasedání byl předložen návrh klíčových vlastností architektury PDIoT a návrh první verze normy. To znamená klíčový pokrok, kterého pracovní skupina dosáhla při prosazování architektury PDIoT směrem k mezinárodním normám, a oficiální zahájení formulace mezinárodní normy PDIoT.
Normy jsou základním kamenem, na kterém je postaveno každé odvětví, a jsou skvělým nástrojem k podpoře digitalizace odvětví. Pomáhají řídit spolupráci a kooperaci v každé fázi digitalizace, protože sjednocují očekávání ohledně rozhraní a určují technické cesty. Vedou také směr technologických inovací a podněcují podniky ke zkoumání nových technologií a modelů, aby se přizpůsobily potřebám trhu a transformaci odvětví.
IEEE (Institut elektrotechnických a elektronických inženýrů) je největší technická profesní organizace na světě, která sdružuje 460.000 členů z více než 190 zemí. Standards Association IEEE je globální normalizační orgán, v němž se různé odborné komunity zaměřují na formulaci norem týkajících se nových technologických oblastí, jako je umělá inteligence, etika umělé inteligence, kvantová technologie, metaverse, a také norem týkajících se elektrických zařízení, experimentálních metod, originálních komponent, symbolů, definic a zkušebních metod. Tato organizace je klíčovým zdrojem globálních, pro trh relevantních norem v mnoha nově vznikajících a kritických technologických oblastech.
Nový energetický systém čelí výzvám souvisejícím se strukturou zelené energie, flexibilním řízením energetické sítě, interaktivní spotřebou energie, koordinovaným a interaktivním ukládáním energie na straně výroba-síť-odběr a komplexním systémem transakcí s elektřinou a uhlíkem. Digitalizace a inteligence jsou klíčem ke zvládnutí těchto výzev.
PDIoT je klíčovou součástí inteligentních sítí. Využívá vysoce propojená zařízení a systémy k realizaci efektivní distribuce energie a optimalizované správy. Zasedání pracovní skupiny pro normy bylo zaměřeno na PDIoT. Společnost Huawei a další členové pracovní skupiny navrhli návrh osnovy, architekturu IDS a funkce typu cloud-pipe-edge-device. Vedení se ujala společnost State Grid Shaanxi, která poskytla 14 aplikačních scénářů pro architekturu PDIoT.
Prezident divize Global Marketing & Solutions, Electric Power Digitalization Business Unit, Huawei, Jason Li uvedl, že ke splnění výzev nového energetického systému v budoucnosti je zásadní otevřené a kooperativní prostředí a jednotná mezinárodní standardní architektura. „Na základě platformy norem IEEE P2413 IoT spolupracuje Huawei s globálními energetickými společnostmi, partnery z ekosystému a asociací IEEE Standards Association na vytvoření rámce, který je celosvětově použitelný, otevřený a udržitelný. To nejen podpoří inteligentní rozvoj distribučních sítí a koordinovaný rozvoj energetického průmyslu, ale také poskytne technický inovační základ pro budoucí energetické systémy,“ vysvětlil. Standardní architektura rovněž přispěje ke globálnímu energetickému přechodu a udržitelnému rozvoji.
Záměrem formulace mezinárodních norem IEEE P2413.2 PDIoT na tomto zasedání je splnit specifické požadavky na distribuci energie v rámci digitální transformace globálního energetického průmyslu a pomoci vysokorychlostní komunikaci po elektrickém vedení (HPLC) hrát v energetickém sektoru důležitější roli.
Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2557533/Participants_celebrating_a_successful_meeting.jpg
KONTAKT: gongwenqian@huawei-partners.com