Podnikateli a nejbohatšímu muži světa se podařilo snížit vlastní riziko v nabídce odkoupit Twitter za 44 miliard dolarů. Získal totiž dalších 19 investorů, kteří mu s obchodem pomohou víc jak 7 miliardami dolarů. Patří mezi ně například spoluzakladatel firmy Oracle Larry Ellison nebo firma Sequoia Capital. Informoval o tom server BBC a The Guardian.
S odkoupením Twitteru pomůže podnikateli Elonu Muskovi 19 dalších investorů. Na obchod za 44 miliard dolarů mu přispějí 7,1 miliardou dolarů. Nejbohatší muž světa a zakladatel společnosti Tesla a SpaceX tím při odkoupení známé sociální sítě sníží vlastní riziko investice. Informoval o tom server BBC.
Největším novým investorem se stal spoluzakladatel firmy Oracle a Muskův přítel Larry Ellison. Přispěje mu miliardou dolarů. Mezi další investory patří například společnost Sequoia Capital Fund, která přislíbila 800 milionů dolarů. Společnost VyCapital zase do investice přidá 700 milionů dolarů. Podnikatel Ben Horowitz pak skrz svou společnost nabídne investici v hodnotě 400 milionů dolarů.
„I když má Twitter skvělý potenciál jako veřejný prostor, trpí myriádou složitých problémů, jako je zneužívání účtů nebo cenzura,“ okomentoval svou investici ve čtvrtek Horowitz. Podle serveru Al Jazeera rovněž dodal, že věří v Muskova génia. Očekává proto, že z Twitteru udělá to, čím má skutečně být. Investorem se pak stal také saudský princ Alwaleed bin Talal bin Abdulaziz Al Saud. Muskovi přispěje také burzovní společnost kryptoměn Binance nebo firma Fidelity.
Po odkoupení společnosti Twitter se chce Musk stát jejím ředitelem
Podnikatel Elon Musk v důsledku získání nových investorů snížil půjčku krytou jeho akciemi ve společnosti Tesla z 12,5 miliard dolarů na 6,25 miliard. Investoři společnosti Tesla totiž v posledních týdnech vyjádřili obavy, že se Musk po převzetí Twitteru nebude výrobci elektrických aut tolik věnovat.
Přispět by měl nyní Musk do obchodu dle serveru The Guardian vlastními financemi méně než 20 miliard dolarů. Nabídku odkoupit Twitter totiž pokryl variací půjček, investic a vlastních financí. Minulý měsíc také prodal akcie společnosti Tesla v hodnotě 8,5 miliard dolarů. Získané peníze tak rovněž nejspíše použije na financování své nabídky. Podnikatel také v současnosti o dalších investicích vyjednává s dalšími investory Twitteru.
Ve čtvrtek se také objevily zprávy, že Musk nejspíše plánuje stát se alespoň dočasně po převzetí společnosti Twitter jejím ředitelem. Jeho plány na případné změny však dosud zůstávají nejasné. Na svém twitterovém účtu však zmínil například myšlenku, že by za sociální síť museli někteří uživatelé platit. Zbavit chce Twitter také spamujících profilů.