Vůči nabídce podnikatele Elona Muska odkoupit Twitter mohou mít nyní členové představenstva společnosti otevřenější postoj. Obě strany se setkaly v neděli, aby nabídku šéfa Tesly za 43 miliard dolarů prodiskutovaly. Podle anonymních zdrojů citovaných předními médii tak mohli zástupci Twitteru změnit názor. Informoval o tom server BBC a CNN.
Podnikatel Elon Musk se v neděli setkal s členy představenstva sociální sítě Twitteru. Diskutovat spolu měli o jeho nabídce odkoupit společnost za 43 miliard dolarů. I když se proti návrhu zpočátku zástupci Twitteru ohrazovali, mají nyní podle anonymních zdrojů citovaných Wall Street Journal a The New York Times k Muskovi otevřenější postoj.
Bodem zvratu je uveřejnění finančního plánu Muska, kterým hodlá svou nabídku podložit. Členové představenstva tak jeho nápad nejspíše začali považovat za věrohodnější. Za akcii pak šéf Tesly nabízí 54,20 dolarů. V pondělí o tom informoval server BBC.
Využít chce Musk americkou investiční banku Morgan Stanley a skupinu dalších věřitelů, kteří mu zajistí 13 miliard dolarů. Další půjčky v hodnotě 12,5 miliard dolarů pak získá na základě svých akcií společnosti Tesla. Sám by do koupě své oblíbené sociální sítě investoval okolo 21 miliard dolarů.
Anonymní zdroje také uvedly, že uzavření dohody je stále v nedohlednu a situace se nadále rychle vyvíjí a zůstává nejistá. Jak Elon Musk, tak zástupci Twitteru pak odmítli nedělení setkání pro média okomentovat.
Nepromeškejte příležitost, vzkázali někteří akcionáři vedení Twitteru
Reportérka Wall Street Journal Cara Lobardo pak napsala, že „Twitter nabídku zkoumá z nového pohledu a je ochotný vyjednávat více než kdy předtím“. Ve čtvrtek má představenstvo Twitteru zveřejnit své zisky za první čtvrtletí. Do té doby tak bude muset nejspíše na nabídku Muska reagovat.
„Jak už jsme dříve oznámili, představenstvo pokračuje v opatrném, rozsáhlém a záměrném přezkoumání návrhu, aby rozhodlo o kroku nejlepším jak pro společnost, tak všechny akcionáře,“ oznámila v neděli večer společnost Twitter podle serveru CNN v oficiálním prohlášení.
V současnosti vlastní podnikatel Elon Musk ve společnosti Twitter 9 procent. Po zveřejnění jeho záměru sociální síť odkoupit však představenstvo zavedlo takzvanou „jedovatou pilulku“. Tedy opatření, které zakazuje komukoli nashromáždit podíl přesahující 15 procent společnosti.
Také proto je obrat v postoji představenstva Twitteru považován za důležitý. Někteří akcionáři se také měli údajně na vedení společnosti obrátit s tím, aby příležitost, jakou je Muskova nabídka, nepromeškalo.