Pražení produkuje různé druhy chutí, ale aby se tyto chutě vytvořily, musíte zničit molekuly přítomné v nepraženém bobu. Tímto způsobem je možné, že zničíte některé důležité sloučeniny, jako jsou flavanoly.
Obsah flavanolů se také liší v závislosti na značce tmavé čokolády, ale když se na to podíváte, stále je to zdravější volba ve srovnání s konzumací mléčné a bílé čokolády, které také obsahují více cukru. Pokud potřebujete další důvody k jídlu tmavé čokolády, 1/3 tuku v kakaovém másle je stearová kyselina.
Na rozdíl od jiných nasycených tuků se zdá, že stearová kyselina nemá negativní vliv na hladiny cholesterolu v krvi. Kakaový prášek také obsahuje bohatou škálu minerálů, jako je železo, vápník, zinek, hořčík, měď, draslík a fosfor. Tmavá čokoláda je perfektním pamlsekem po jídle, ale předtím, než si ji dopřejete, mějte na paměti následující.
Za prvé, vyberte si čokoládu, která obsahuje alespoň 60 % kakaa. Podle Hartingse, čím vyšší procento, tím vyšší obsah flavanolů, ale přesné množství se může lišit od šarže k šarži, navíc množství zpracování, kterým kakaové boby prošly, také ovlivňuje obsah flavanolů. Hartings také řekl, že čokolády s vyšším procentem kakaa jsou zdravější než mléčné a bílé čokolády.