Aplikace TikTok následuje své předchůdce a zkušebně zavádí oblíbenou funkci podobných sociálních sítí. Na některých uživatelích tak zkouší stories, neboli „příběhy“, podobné těm na Instagramu nebo Snapchatu. Jedná se o videa, ke kterým mohou tvůrci přidávat různé další popisky nebo obrázky. Na profilu ale vydrží pouze 24 hodin. Uvedl to server BBC. Není však jasné, zda bude funkce zavedena oficiálně.
Podobně jako Instagram „ukradl“ TikToku funkci Reels, snaží se teď vůči své konkurenci vymezit také tato známá video aplikace. TikTok proto zkušebně zavádí stories videa, která na profilu jeho uživatel vydrží pouze 24 hodin. Novou funkci však tvůrci neoznámili oficiálně, objevil ji až konzultant pro sociální média Matt Navarra. Ten sdílel screenshoty ukazující stories na svém Twitteru. Později však médiím majitelé TikToku zprávy z Twitteru potvrdili. Neuvedli však už, v jakých zemích lze na funkci narazit. Screenshoty jsou však z mobilních telefonů Android a v angličtině.
Funkci stories představila poprvé roku 2013 aplikace Snapchat. Později ji ale upravili a převzali tvůrci Instagramu. Postupně se pak rozšířila na další sociální sítě jako Facebook nebo Pinterest. Twitter ji zavedl loni v březnu pod názvem Fleets, tento týden ji ale oficiálně stáhnul. V případě této sociální sítě totiž příliš úspěšná nebyla.
Spolu s TikTokem ji však nyní zkouší také WhatsApp, tedy aplikace sloužící primárně pro posílání zpráv. Po zobrazení však v této aplikaci stories na rozdíl od Instagramu nebo TikToku zcela zmizí. Podle programátorů to má zajistit vyšší soukromí uživatelům. Dle analytiků jsou však naopak takové „příběhy“ nebezpečné a mohou například zakrývat různé formy zneužívání na internetu.
Jde o nový způsob, jak komunikovat s fanoušky, míní tvůrci Tik Toku
„Vždycky přemýšlíme nad tím, jak můžeme přinést větší hodnotu naší komunitě a obohatit jejich zážitek z TikToku,“ uvedl podle BBC mluvčí aplikace. Jedná se dle něj také o „nový způsob, jak mohou tvůrci komunikovat se svými fanoušky“. Neuvedl však už, jak dlouho bude zkušební test trvat nebo jestli ho bude stoprocentně následovat oficiální zavedení známé funkce.
Test zatím běží podle médií několik dní. Stories si pak mohou uživatelé vzájemně komentovat s tím, že zprávy uvidí vzájemně vždy přátelé. Tvůrce stories se také může podívat, kolik lidí si jeho „příběh“ zobrazilo a jestli dané uživatele sleduje, nebo ne. Podle analytiků by nová funkce dala tvůrcům na TikToku více možností pro jejich videa, rovněž by ale zvětšila prostor pro reklamy. Zejména na těch totiž podobné aplikace fungují.