TikTok testuje nový streamovací software pro Windows s názvem TikTok Live Studio, který umožňuje uživatelům vysílat živé záběry z her a dalších desktopových aplikací.
TikTok Live Studio umožňuje uživatelům přihlásit se pomocí účtu TikTok a streamovat přímo do služby TikTok Live. V rámci programu můžete komunikovat s diváky prostřednictvím chatu a můžete streamovat obsah z počítače, telefonu nebo herní konzole. Program je v současné době k dispozici pouze na několika západních trzích pro pár tisíc uživatelů.
Zřejmým přínosem pro TikTok je, že tvůrci budou motivováni zůstat v aplikaci, místo toho, aby své publikum žádali o sledování přenosů na Twitchi nebo YouTube Gaming. Z propagačních obrázků TikToku se zdá, že se společnost zaměřuje na lidi, kteří chtějí hlavně streamovat videohry.
Ve své začínající podobě však TikTok Live Studio postrádá funkce, které zkušení streameři najdou ve vysílacím softwaru, jako je OBS nebo Streamlabs – což dává smysl, protože produkt je stále ve fázi testování. I když například můžete k TikTok Live Studiu připojit herní konzoli, nemůžete jako zdroj použít okna prohlížeče a nemůžete si ve streamu nastavit upozornění na tipy nebo nové sledování.
Již dříve bylo možné živě vysílat z počítače na TikTok pomocí softwaru třetích stran, jako je Streamlabs. Přístup je ale omezený a pouze pro zvané lidi. Možné je taky použít službu Loola.tv, jako řešení pro propojení TikToku se streamovacími programy, jako je OBS. Ale ani to není dokonalé – stránka nápovědy Loola.tv uvádí, že „streamování na TikTok je v současné době pro většinu uživatelů zakázáno od července letošního roku“.
I přes menší počet funkcí to vypadá, že značná část kódu je převzata z OBS
Uživatel na Twitteru @Naaackers zveřejnil screenshoty, ze kterých jde poznat, že minimálně část kódu byla převzata z Open Broadcast Software. Kód varuje uživatele, že mu chybí nainstalovaný DirectX, a zobrazí mu odkaz „http://obsproject.com/go/dxwebsetup“, kde si knihovnu může stáhnout.
Samo o sobě by to nevadilo, OBS totiž využívá GPL licenci. GPL je široce používaná licence svobodného softwaru, která zaručuje koncovým uživatelům svobodu spouštět, studovat, sdílet a upravovat software. Při použíti GPL licence se ale musí celý obsah zdrojového kódu zveřejnit – to TikTok zatím neudělal.