Řada nových funkcí by měla uživatelům TikToku v následujících měsících pomoci bojovat proti problémům s duševním zdravím. Aplikace má nově podle úterního oznámení nabízet odkazy na krizové linky nebo rady, jak se vypořádat například s depresí nebo poruchami příjmu potravy, informovala stanice BBC a další servery.
Vývojáři aktualizaci představili ve chvíli, kdy TikTok a jemu podobné sociální sítě čelí kritice kvůli špatnému vlivu na děti a dospívající.
Uživatelé TikToku trpící problémy s duševním zdravím najdou v následujících měsících ve své oblíbené aplikaci pomoc. Vývojáři v úterý oznámili sérii nových funkcí cílených na především mladé milovníky aplikace, kteří se potýkají například s depresí nebo poruchami příjmu potravy. Uvedl to server BBC.
Nově bude TikTok dle informací ze svého oficiálního blogového příspěvku nabízet rady, jak s poruchami bojovat nebo o nich mluvit s blízkými. Aplikace chce také pomocí algoritmů více propagovat příspěvky tvůrců probírajících právě duševní problémy. V případě, že si některý z uživatelů vyhledá klíčové slovo „sebevražda“, nabídne se mu také automaticky kontakt na krizovou linku.
Čínská aplikace chce nově také lépe označovat citlivý obsah. Uživatelům by se proto mělo vždy před jeho zobrazením objevit varování. Veškeré funkce budou v následujících několika měsících dostupné po celém světě. „Hluboce se zajímáme o svou komunitu, vždy proto hledáme nové cesty, jak pomoci zdraví a mentální pohodě jejích členů,“ okomentoval TikTok aktualizaci ve svém oznámení.
Aplikace Instagram je pro dospívající škodlivá, ukazují výzkumy Facebooku
Nové funkce aplikace vlastněné čínskou firmou ByteDance představili vývojáři ve chvíli, kdy podobné sociální sítě musí čelit velké kritice společnosti. Článek Wall Street Journal totiž nedávno s odkazem na interní dokumenty Facebooku popsal, že technologický gigant pomocí výzkumů opakovaně zjistil, že je jeho aplikace Instagram pro dospívající škodlivá.
Přesto se o problému rozhodla společnost mlčet. Vedení Instagramu pak ke zjištění uvedlo, že bere článek v potaz, ale že se příliš „soustředí na limitované informace a představuje aplikaci v negativním světle“. Zveřejnění nových funkcí TikToku ale může být podle novinářů spojené také s minulým týdnem. Konala se totiž akce s názvem Národní týden pro prevenci sebevražd.
Společnost Facebook má mít podle serveru Bloomberg podobné funkce pro podporu svých uživatelů jako nyní zavádí TikTok. Čínská sociální síť se pak v poslední době stala silným rivalem Facebooku, respektive jím vlastněné aplikace Instagramu. Podle výzkumu od Piper Sandler z loňského října předčil TikTok aplikaci na sdílení fotek v kategorii nejoblíbenější aplikace teenagerů. Umístil se totiž na druhé příčce. První místo pak i nadále zůstává Snapchatu.