Od února se firma Rovio stojící za známou hrou Angry Birds snaží přezkoumat svůj byznys. Její tvorba už jí totiž nevynáší tolik jako dříve, a proto se rozhodla hledat nového majitele. Vyjednává tak s japonskou firmou Sega Sammy, která mimo jiné vlastní populární hru Sonic the Hedgehog. Dohodu by obě strany mohly uzavřít do konce tohoto týdne. Informoval o tom server BBC a Business Insider.
Oblíbená hra Angry Birds by mohla brzy mít nové majitele. Finská firma Rovio, která ji vytvořila, totiž v uplynulých měsících začala vyjednávat s potencionálními kupci. Rozhovory vedla podle serveru BBC například s konkurenční izraelskou firmou Playtika Holding. K dohodě nakonec společnosti nedospěly, o možném odkoupení totiž přestaly hovořit minulý měsíc. Nyní se ale ovšem finská firma poohlíží po další možnosti.
Server Wall Street Journal totiž v pátek reportoval o tom, že jedná s japonskou firmou Sega Sammy Holdings. Ta mimo jiné vlastní známou hru Sonic the Hedgehog. Podle novinářů by případná dohoda mohla dosáhnout hodnoty až miliardy dolarů. Zástupci Rovio ovšem odmítli takové číslo komentovat. Potvrdili ale, že v současnosti diskutují s japonskou herní společností. „Téma probere naše představenstvo dnes, 17. dubna,“ vyjádřila se firma Sega Sammy.
Sonic the Hedgehog firm in talks to buy Angry Birds https://t.co/Tv777WYK9K
— BBC News (World) (@BBCWorld) April 17, 2023
Dohody by pak obě strany mohly dosáhnout už tento týden. Společnost Rovio se rovněž v současnosti pokouší vymyslet způsob, jak zvýšit poptávku po své světoznámé hře. Ta totiž musí čelit mnohem silnější konkurenci než kdy dříve. Také proto se nabízí její odkoupení mnohem větší herní společností. Sega Sammy vznikla podle serveru Business Insider spojením dvou firem roku 2004. Kromě her vyvíjí a prodává také hrací automaty.
Hra Angry Birds se stala první mobilní hrou s více než miliardou stažení
Hru Angry Birds vytvořila finská firma roku 2009. Deset let po jejím zveřejnění ovšem oznámila pokles čtvrtletního zisku oproti předchozímu roku o 48 procent. Dle ní za takový propad mohou právě potíže s hledáním nových hráčů. Mobilní hra byla přitom první v historii, kterou si uživatelé stáhli až miliardkrát. Loni pak počet stažení dosáhl pět miliard. Ani takový úspěch ovšem nestačí na to vypořádat se dalším populárním hrám jako Candy Crush nebo Clash of Clans.
Ve snaze dostat se zpět na vrchol proto herní tvůrci vydali také různé upravené verze hry, komiks, TV show a dva filmy. Roku 2019 rovněž zveřejnili variantu hry pro rozšířenou realitu. Problémem ovšem zůstává, že až 83 procent herních příjmů společnosti Rovio pochází pouze ze hry Angry Birds. V únoru ji proto také firma odstranila z obchodu Google Play. Na rozdíl od App Store totiž podle serveru Nasdaq neobsahuje mikro-transakce pro tvůrce her.