Nová šéfka společnosti Twitter Linda Yaccarino v pondělí poprvé oznámila své plány se známou sociální sítí. Pod názvem Twitter 2.0 si například představuje, že se platforma stane nejpřesnějším informačním zdrojem v reálném čase. Ve svém příspěvku ovšem nezmínila současné problémy firmy, jako je například nedostatek inzerentů. Informoval o tom server BBC a Al Jazeera.
Minulý měsíc společnost Twitter opustilo několik vedoucích pracovníků ze sektoru pro bezpečnost a důvěru uživatelů. Platforma se také podle serveru BBC rozhodla nedodržovat dobrovolné závazky předpisů Evropské unie týkající se dezinformací. Kromě toho sociální síť bojuje s nedostatkem inzerentů. S takovou situací se musí nyní vyrovnávat nová šéfka Twitteru Linda Yaccarino. V pondělí proto na svém profilu zveřejnila své plány.
Žádné ze zmíněných kroků ale neobsahovaly řešení na výše uvedené problémy. Místo toho Yaccarino představila svou vizi pro známou sociální síť. Její budoucnost totiž například vidí v misi stát se „nejpřesnějším světovým zdrojem informací v reálném čase“. Stejně jako její předchůdce Elon Musk pak platformu, kterou nyní nazývá Twitter 2.0, chápe podle serveru Al Jazeera jako „globální náměstí“, na kterém mohou všichni uživatelé svobodně diskutovat.
Twitter to be ‚most accurate info source‘, says new boss Linda Yaccarino https://t.co/X4mWAHoCnG
— BBC News (World) (@BBCWorld) June 13, 2023
„Nejedná se o prázdný slib. Tohle je naše realita,“ doplnila dále nová šéfka známé společnosti. Rovněž si podle serveru CNBC přeje, aby uživatelé na Twitteru uzavírali partnerství, oslavovali nové hlasy a vystavěli „společně něco, co dokáže změnit svět“. Dosáhnout toho mohou právě tím, že se zapojí do „nefiltrované výměny informací a otevřeného dialogu o tématech, která jsou pro nás těmi nejdůležitějšími“. Podle Yaccarino tím následně dokáží posunout vpřed celou civilizaci.
Elon Musk nadále v Twitteru zastává pozici výkonného předsedy a šéfa technologického oddělení
Ve společnosti Twitter přitom v současnosti převládá především chaos. Může za to především předchozí vedení podnikatele a nejbohatšího muže světa Elona Muska. Na Twitteru totiž například zrušil pravidla moderování obsahu a umožnil na síť návrat některým extremistickým uživatelům, kteří z ní byli v minulosti odstraněni. Zároveň propustil na 80 procent zaměstnanců platformy. Verifikační modrou fajfku také začal nabízet výměnou za platbu osmi dolarů měsíčně.
Uživatelé platformy i lidskoprávní skupiny si ovšem následně začali stěžovat na zvýšený výskyt neexistujících nebo falešných účtů, propagandy, dezinformací nebo projevů nenávisti. Z toho důvodu také sociální sít opustil velký počet inzerentů. V prosinci proto příjmy firmy oproti předchozímu roku spadly o 40 procent. Elon Musk pak nadále ve společnosti pracuje jako výkonný předseda a šéf oddělení technologie.